Rufai Fm

Şifai Şerif Dersleri

Şifai Şerif Dersleri

Osmanlı Medreselerinde asırlarca okutulan Kadı İyaz Efendinin Şifa-i Şerif isimli eserini Muhterem Hüseyin Enes Yeşil Hocaefendi’nin sadra şifa, gönle huzur ve kalbe inşirah veren anlatımı ve şerhini istifadenize sunuyoruz.
Endülüslü fıkıh ve hadis alimi Kadı İyaz’ın Şifa-i Şerif adlı eseri Peygamber efendimizin kıymetli zâtının sahip olduğu yaratılış güzelliği, Allah katındaki mertebesi, mucizeleri ve Ona karşı saygısız davrananların hükümleri konularını içeren çok kıymetli bir eserdir.
Burhan-der olarak Şifa-i Şerif sohbeti Kur’an-ı Kerim’den sonra hayatımıza yön veren ikinci kaynak olan Efendimiz’in (sav) Sünnetinin öğrenilmesi, gönüllerde Peygamber sevgisini tutuşturmak, Peygamberimizi bütün yönleriyle tanımak maksadıyla yapılmaktadır.
Her Perşembe 19.30’da Burhan Eğitim ve Kültür Derneği tarafından düzenlenen Şifa-i Şerif sohbetimize katılan kardeşlerimiz rahat bir ortamda misafir edilip, kendilerini yabancı hissetmeyecekleri bir samimiyetle karşılanmaktadırlar, Şifa-i Şerif sohbetimize katılmak isteyen bayan ve erkek misafirlerimiz için ayrı yerlerimiz mevcuttur.
Burhan-Der tarafından düzenlenen Şifa-i Şerif sohbeti , katılımcılarımızın Resûlü Ekrem Efendimizi hakkıyla tanımaları , Efendimizin sünneti seniyyesiyle hayatlarına yön vermeleri ve Efendimizin şefaatlerine nail olabilmeleri muradıyla düzenlenmektedir.

Ses Arşivi ;

salih güzel

Add comment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.

Most popular

Most discussed